About Me
Засновниками Гільдії медоварів України стали: В.О.Соломка, О.М.Кобцев, В.К.Дяченко, В.С.Барабаш, О.М.Литовченко, М.Л.Горніч, М.І.Вовнянко, П.К.Дяченко, Р.А.Сищук, https://eteamate.com/2023/02/08/%d1%81%d0%B0%d0%bd%d1%8c-%d0%bd%d0%b5-%d0%bf%d0%be%d0%b6%d0%B0%d0%bb%d0%b5%d0%b5%d1%88%d1%8c-%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%bd%d0%b0-%d1%85%d0%be%d1%80%d0%be%d1%88%d0%b5%d0%bc%d1%83-%d1%87-3/ А.М.Нестеренко та О.О.Нєженський. Ентузіазм пасічників-медоварів, обмін досвідом, chicago24online.com навчальні семінари сприяли тому, crfebike.com що на сьогодні члени Гільдії медоварів України виготовляють високоякісні напої, які отримують високі нагороди не лише на щорічних всеукраїнських конкурсах «Питні меди», Avansrv.Es але й удостоєні нагород на всеукраїнському та міжнародному рівні (конкурси: «Золотий Грифон» (М.І.Вовнянко), «Сонячний Таірова» (О.О.Нєженський), «100 кращих товарів України» (В.А.Дмитрук, М.І.Вовнянко); конгреси «Апімондії» (В.С.Барабаш, В.А.Дмитрук, В.Г.Кочерга)). В 2015 році на всеукраїнському конкурсі «Питні меди-2015» я представила три зразки моїх авторських медів питних на суд поважної дегустаційної комісії. Під час інтерв’ю та підготовки статті до друку я розповідаю редактору та співробітникам журналу про існування Гільдії медоварів України та запрошую на всеукраїнський конкурс «Питні меди-2015». Такий унікальний атестат-сертифікат після цього семінару отримали 11 членів Гільдії медоварів України: І.М.Андрусів, В.С.Барабаш, Ф.М.Дейнека, В.А.Дмитрук, С.В.Домбровський, В.К.Дяченко, Г.Б.Ізмайлов, О.М.Кобцев, О.В.Стетюха, Д.О.Чуприна, А.М.Шотік. Про це до 5-річчя Гільдії медоварів України я склала легенду-казку, яку вперше розповіла на ІХ Всеукраїнському конкурсі «Питні меди-2013». Технологии. Инновации», Гільдія медоварів України стала відомою у світі серед виробників алкогольних та безалкогольних напоїв. Технологии. Инновации», який перекладається на англійську мову, виходить стаття-інтерв’ю про технологію виробництва медового квасу.
За його рекомендацією журнал взяв у мене інтерв’ю на тему відродження в Україні технології меду питного і відповідна стаття виходить в серпневому номері 2014 року. Цілком ймовірно, що «медівка» давніх часів - це медова горілка чи горілка з меду. Скуратівський помилився, включивши в ряд термінів-синонімів меду питного назву «медівка». Більшу частину меду необхідно розпустити в киплячій воді до повного розчинення. Найбільш повно та доступно викладена технологія виготовлення меду питного в книзі М.Горніча «Медові вина». Найбільш повно та доступно викладена технологія виготовлення меду питного в книзі М. Всі вони виготовляли хмільні напої з меду ще до першої публікації книги М.Л.Горніча (2007 рік), з появою якої стало легше освоїти технологію медів питних. Враховуючи це та скориставшись таблицею «Класифікація медових напоїв за вмістом спирту» (з книги М.Горніча «Медові вина»), я спробую класифікувати медові напої. Тому у сьомому виданні своєї книги «Медові вина» М.Горніч пообіцяв замінити термін «медове вино» на термін «мед питний». В XV ст. в Україні з’являється «гаряче вино» - горілка ( «горівка», «зорівка», «паленка», «палюнка»).
В.Скуратівський зазначає: «Та хоч, окрім медових трунків, в Україні виготовляли пиво й вино, найбільшої слави набув, за влучним висловом М.Костомарова, «мед як національний напій». Щодо горілки з медом, то В.Скуратівський наводить такий рецепт приготування цього міцного напою: «Горілка з медом. Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я і казкового відпочинку у Карпатах! Детально можна ознайомитися з цим рецептом за електронною адресою, яку я навела више (рецепт та покрокова інструкція приготування міцного напою за назвою «медівка або ж крупнік»). Детально ознайомившись з багатьма рецептами під назвою «медовуха», можна зробити висновок, що готували за ними переважно напої, які вживали, витримавши в льоху чи холодному приміщенні лише 2 тижні,1 місяць, 2 місяці, півроку. М.Л.Горніч вже багато років займається бджільництвом та виноградарством, 40 років захоплюється домашнім виноробством, а 35 років - безпосередньо технологіями та рецептами питних медів. Зазвичай у всіх народів рецепти та технологія виготовлення питних медів були великою таємницею. Морзе нарахував до 30 назв і термінів, якими називали хмільні напої на основі меду в мовах народів центральної та північної Європи. Далі М.Горніч докладно пояснює причини, чому ж все таки для книги, в якій мова йде про хмільні медові напої «меди питні» (технологія, https://Holymaryseeds.com/community/profile/velmapulsford9/ велика кількість рецептів під такою назвою!), була вибрана назва «Медові вина». Отже, витримані хмільні медові напої наші предки називали не інакше, як «меди» або «меди питні».
Я вже писала вище, що напої медові поділяються на безалкогольні (нехмільні) та алкогольні (хмільні). Я вже писала на початку моєї статті, що в унікальній книзі «Щоб наливались повнії чари» напоям під назвою «мед» була відведена почесна роль відкрити перелік великої кількості давніх та сучасних напоїв. «Термін «мед» вживавсь у двох значеннях: «продукт бджільництва» і «медовий трунок» (мед, медівка, медуха, медовуха, медовиця, варений мед, ситений сичевий мед тощо)», - пише В.Скуратівський. В.Скуратівський згадує у своїх книгах такі назви, як «медівка» та «медуха», але ні одного рецепта хмільних медових напоїв, отриманих в результаті природного бродіння, під такими назвами немає. Можна зробити висновок, що походження терміну-назви «медівка» не зовсім зрозуміле та ясне. Мені невідомі компетентні та авторитетні джерела, які могли б підтвердити глибоке коріння походження терміну «медівка» та правомірність включення цієї назви в ряд назв-синонімів легендарного хмільного медового напою з багатовіковою історією за назвою «мед». А наші предки, https://tabandecor.ir/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D1%8C-%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%B5%D1%88%D1%8C-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BC%D1%83-%D1%87-3/ які терміном «мед» називали і мед-бджолопродукт, і мед-напій, на побутовому рівні для зручності в спілкуванні і стали називати мед-напій так: «мед питний», «мед питтєвий», «медовуха», «медовиця» тощо. В нагоді медоварам стали й підручники з виноробства, https://top.lre.com.hk/ адже і вино, і хмільний мед-напій отримують в результаті природного бродіння. Отже, і вино, і хмільний мед-напій були створені в результаті природного бродіння.
Location
Occupation